Loading...

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022 (eliminacje)

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022 – trzyetapowe rozgrywki, mające na celu wyłonienie dwudziestu czterech męskich reprezentacji narodowych w piłce ręcznej, które wystąpią w finałach tego turnieju.

Informacje ogólne

Turniej finałowy organizowanych przez EHF mistrzostw Europy odbędzie się w styczniu 2022 roku na Węgrzech oraz Słowacji i wezmą w nim udział dwadzieścia cztery drużyny[1].

System kwalifikacji co do zasady pozostał taki, jak w eliminacjach do ME 2020. Maksymalnie cztery reprezentacje miały otrzymać bezpośredni awans, pozostawiono także układ gier w drugiej fazie w ramach ośmiu czterozespołowych grup, do których zespoły zostały przydzielone automatycznie bądź też po awansie z preeliminacji. Jedyna modyfikacja polegała na wprowadzeniu dodatkowej rundy barażowej z udziałem najsłabszych drużyn eliminacji do poprzedniego turnieju mistrzowskiego oraz zespołów zakwalifikowanych z pierwszej fazy[2][3][4].

Faza 1

Zawody w tej fazie zostały rozegrane w dniach 11–13 stycznia 2019 roku[5] i zwycięsko wyszły z nich reprezentacje Luksemburga i Cypru[6][7][8][9].

Losowanie

Losowanie grup fazy 1 zostało zaplanowane na 28 września 2018 roku w Wiedniu. Osiem zgłoszonych zespołów zostało podzielonych na cztery koszyki według rankingu EHF obejmującego wyniki turniejów z trzech poprzednich lat – ME 2016, MŚ 2017 i ME 2018[10][11].

Koszyk 1
 Luksemburg
 Cypr
Koszyk 2
 Gruzja
 Wielka Brytania
Koszyk 3
 Irlandia
 Azerbejdżan
Koszyk 4
 Bułgaria
 Malta

W wyniku losowania wyłonione zostały dwie czterozespołowe grupy, które będą rywalizować systemem kołowym w turniejach zorganizowanych w dniach 4–6 bądź 11–13 stycznia 2019 roku. W przeciwieństwie do poprzednich eliminacji reprezentacje nie miały prawa wyboru sposobu przeprowadzenia rozgrywek[12][4].

Grupa A
 Luksemburg
 Wielka Brytania
 Irlandia
 Bułgaria
Grupa B
 Cypr
 Gruzja
 Azerbejdżan
 Malta

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Luksemburg 3 3 0 0 100 54 +46 6 Awans do rundy barażowej
2.  Bułgaria 3 2 0 1 76 84 −8 4
3.  Wielka Brytania 3 1 0 2 71 79 −8 2
4.  Irlandia 3 0 0 3 72 102 −30 0
11 stycznia 2019
17:00

Wielka Brytania 

20:24

 Bułgaria

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Norwegia Fremstad, Pedersen
Widzów: 250
(7:10)
raport
11 stycznia 2019
20:00

Luksemburg 

35:18

 Irlandia

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Czarnogóra Ivanović, Vujisić
Widzów: 550
(14:7)
raport
12 stycznia 2019
15:00

Irlandia 

26:32

 Wielka Brytania

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Norwegia Fremstad, Pedersen
Widzów: 200
(14:17)
raport
12 stycznia 2019
18:00

Bułgaria 

17:36

 Luksemburg

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Czarnogóra Ivanović, Vujisić
Widzów: 1 150
(8:15)
raport
13 stycznia 2019
14:00

Irlandia 

28:35

 Bułgaria

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Norwegia Fremstad, Pedersen
Widzów: 200
(13:17)
raport
13 stycznia 2019
17:00

Luksemburg 

29:19

 Wielka Brytania

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Czarnogóra Ivanović, Vujisić
(15:6)
raport

Grupa B

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Cypr 3 3 0 0 88 61 +27 6 Awans do rundy barażowej
2.  Gruzja 3 2 0 1 102 71 +31 4
3.  Azerbejdżan 3 1 0 2 69 79 −10 2
4.  Malta 3 0 0 3 65 113 −48 0
11 stycznia 2019
17:00

Cypr 

25:17

 Azerbejdżan

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Macedonia Północna Bozhinovski, Nachevski
Widzów: 80
(13:10)
raport
11 stycznia 2019
19:30

Gruzja 

48:21

 Malta

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Francja Carmaux, Mursch
Widzów: 350
(29:9)
raport
12 stycznia 2019
16:00

Azerbejdżan 

25:30

 Gruzja

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Macedonia Północna Bozhinovski, Nachevski
Widzów: 100
(15:16)
raport
12 stycznia 2019
18:30

Malta 

20:38

 Cypr

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Francja Carmaux, Mursch
Widzów: 400
(7:17)
raport
13 stycznia 2019
15:00

Cypr 

25:24

 Gruzja

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Francja Carmaux, Mursch
Widzów: 150
(14:12)
raport
13 stycznia 2019
17:30

Azerbejdżan 

27:24

 Malta

Cottonera Sports Complex, Cospicua
Sędziowie: Macedonia Północna Bozhinovski, Nachevski
Widzów: 450
(16:11)
raport

IHF Emerging Nations Championship 2019

Triumfator IHF Emerging Nations Championship 2019 uzyskał prawo gry w rundzie barażowej eliminacji do ME 2022[4]. W rozegranych w Gruzji zawodach zwyciężyła reprezentacja gospodarzy każdy pojedynek wygrywając różnicą przynajmniej sześciu bramek[13][14].

Runda barażowa

Do zwycięzców grup I fazy eliminacji oraz triumfatora IHF Emerging Nations Championship 2019 na tym etapie rozgrywek dołączyły trzy najsłabsze drużyny spośród tych, które zajęły ostatnie miejsca w grupach w II fazie eliminacji do ME 2020. Ta runda została zaplanowana do rozegrania w październiku 2019 lub styczniu 2020 roku w zależności od ewentualnego udziału tychże zespołów w eliminacjach do MŚ 2021[4].

Ranking drużyn z czwartych miejsc eliminacji do ME 2020

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + +/−
1.  Grecja 6 1 1 4 145 168 −23 3 Faza 2
2.  Kosowo 6 1 1 4 118 172 −54 3 Faza 2
3.  Rumunia 6 1 0 5 129 157 −28 2 Faza 2
4.  Wyspy Owcze 6 0 1 5 131 171 −40 1 Faza 2
5.  Belgia 6 0 1 5 144 186 −42 1 Runda barażowa
6.  Słowacja 6 0 0 6 129 155 −26 0 Gospodarz turnieju finałowego
7.  Estonia 6 0 0 6 142 185 −43 0 Runda barażowa
8.  Finlandia 6 0 0 6 131 185 −54 0 Runda barażowa

Losowanie dwumeczów

Losowanie grup fazy 1 zaplanowane zostało na 23 lipca 2019 roku w siedzibie EHF w Wiedniu, a sześć uczestniczących zespołów zostało podzielonych na dwa koszyki według sposobu awansu do tego etapu[15]. W jego wyniku powstały trzy pary[16], które rywalizowały w dwumeczach w połowie stycznia 2020 roku[17].

Koszyk 1
 Cypr
 Luksemburg
 Gruzja
Koszyk 2
 Belgia
 Estonia
 Finlandia

Mecze

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Gruzja  45–61  Finlandia 24–24 21–37
Luksemburg  53–69  Estonia 33–38 20–31
Belgia  55–23  Cypr 24–7 31–16
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.
15 stycznia 2020
20:10

Belgia 

24:7

 Cypr

Sporthal Alverberg, Hasselt
Sędziowie: Łotwa Čerņavskis, Bogdanovs
Widzów: 1 450
(13:3)
raport
16 stycznia 2020
18:00

Gruzja 

24:24

 Finlandia

Tbilisi Sports Palace, Tbilisi
Sędziowie: Izrael Ben-Dan, Faran
Widzów: 850
(11:10)
raport
16 stycznia 2020
19:30

Luksemburg 

33:38

 Estonia

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Portugalia Martins, Martins
Widzów: 500
(17:18)
raport

19 stycznia 2020
13:45

Estonia 

31:20

 Luksemburg

Mesikäpa Hall, Põlva
Sędziowie: Francja Bounouara, Sami
Widzów: 600
(14:13)
raport
19 stycznia 2020
16:00

Finlandia 

37:21

 Gruzja

Cocks Areena, Riihimäki
Sędziowie: Austria Hofer, Schmidhuber
Widzów: 800
(14:12)
raport
19 stycznia 2020
19:00

Cypr 

16:31

 Belgia

Eleftheria Indoor Hall, Nikozja
Sędziowie: Włochy Di Domenico, Fornasier
Widzów: 300
(8:11)
raport


Awans do kolejnej fazy uzyskały Finlandia, Belgia i Estonia[18][19][20].

Faza 2

W drugiej fazie odbędzie się właściwy turniej eliminacyjny z udziałem trzydziestu dwóch reprezentacji podzielonych na osiem czterozespołowych grup. Automatyczny awans do tego etapu zyskało dwadzieścia dziewięć drużyn, które dołączyły do trzech zwycięzców rundy barażowej. Awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły spośród tych, które zajęły trzecie miejsce[4][21].

Losowanie

Losowanie grup zostało zaplanowane na kwiecień 2020 roku w Bratysławie[22], jednak z uwagi na pandemię COVID-19 zostało przeniesione do siedziby EHF w Wiedniu na 16 czerwca tegoż roku[23]. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF, z zastrzeżeniem, że Kosowo nie może znaleźć się w tej samej grupie co Serbia[24][25][21].

Koszyk 1
 Norwegia
 Szwecja
 Dania
 Niemcy
 Francja
 Słowenia
 Czechy
 Islandia
Koszyk 2
 Austria
 Białoruś
 Portugalia
 Macedonia Północna
 Serbia
 Rosja
 Czarnogóra
 Holandia
Koszyk 3
 Szwajcaria
 Litwa
 Rumunia
 Bośnia i Hercegowina
 Ukraina
 Łotwa
 Polska
 Belgia
Koszyk 4
 Finlandia
 Włochy
 Turcja
 Izrael
 Estonia
 Grecja
 Kosowo
 Wyspy Owcze

W wyniku transmitowanego w Internecie losowania wyłonionych zostało osiem grup. Mecze zostały zaplanowane do rozegrania w sześciu terminach: w listopadzie 2020, w marcu 2021 (natomiast w styczniu dla zespołów uczestniczących w światowych turniejach kwalifikacyjnych do LIO 2020) oraz na przełomie kwietnia i maja 2021 roku[26].

Grupa 1
 Serbia
 Belgia
 Grecja
 Francja
Grupa 2
 Niemcy
 Austria
 Bośnia i Hercegowina
 Estonia
Grupa 3
 Rosja
 Ukraina
 Czechy
 Wyspy Owcze
Grupa 4
 Portugalia
 Islandia
 Izrael
 Litwa
Grupa 5
 Słowenia
 Holandia
 Polska
 Turcja
Grupa 6
 Norwegia
 Białoruś
 Łotwa
 Włochy
Grupa 7
 Dania
 Macedonia Północna
 Szwajcaria
 Finlandia
Grupa 8
 Szwecja
 Rumunia
 Czarnogóra
 Kosowo

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną część spotkań została przesuwana na późniejsze terminy[27][28][29][30][31][32][33][34], zaś całkowicie z eliminacji wycofała się Belgia[35].

Grupa 1

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Serbia 4 3 1 0 111 96 +15 7
2.  Francja 4 2 1 1 136 114 +22 5
3.  Grecja 4 0 0 4 107 144 −37 0
4.  Belgia 0 0 0 0 0 0 0 0
5 stycznia 2021
17:00

Serbia 

27:24

 Francja

Kristalna dvorana, Zrenjanin
Sędziowie: Macedonia Północna Mitrevski, Todorovski
(14:11)
raport
9 stycznia 2021
19:00

Francja 

26:26

 Serbia

Palais des sports Robert Oubron, Créteil
Sędziowie: Portugalia Accoto, Accoto
(12:15)
raport
13 stycznia 2021
17:00

Serbia 

31:21

 Grecja

Kristalna dvorana, Zrenjanin
Sędziowie: Rumunia Pirvu, Potîrniche
(15:12)
raport
27 kwietnia 2021
20:00

Grecja 

31:40

 Francja

Klisto Jimnastirio Koridalu "Teodoros Putos", Ateny
Sędziowie: Czarnogóra Kaluđerović, Vujačić
Widzów: 70
(16:22)
raport
29 kwietnia 2021
15:00

Grecja 

25:27

 Serbia

Klisto Jimnastirio Koridalu "Teodoros Putos", Ateny
Sędziowie: Izrael Ben-Dan, Faran
Widzów: 80
(14:12)
raport
2 maja 2021
18:00

Francja 

46:30

 Grecja

Palais des sports Robert Oubron, Créteil
Sędziowie: Bułgaria Doychinov, Goretsov
(23:13)
raport

Grupa 2

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Niemcy 6 6 0 0 191 135 +56 12
2.  Austria 6 3 0 3 157 175 −18 6
3.  Bośnia i Hercegowina 6 2 0 4 137 142 −5 4
4.  Estonia 6 1 0 5 141 174 −33 2
4 listopada 2020
20:25

Austria 

31:28

 Estonia

Raiffeisen Sportpark, Graz
Sędziowie: Włochy Di Domenico, Fornasier
(16:16)
raport
5 listopada 2020
16:15

Niemcy 

25:21

 Bośnia i Hercegowina

ISS Dome, Düsseldorf
Sędziowie: Włochy Simone, Monitillo
(9:13)
raport
8 listopada 2020
15:15

Estonia 

23:35

 Niemcy

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Litwa Petrušis, Barysas
(12:13)
raport
6 stycznia 2021
13:45

Austria 

27:36

 Niemcy

Raiffeisen Sportpark, Graz
Sędziowie: Węgry Horváth, Balázs
(16:22)
raport
6 stycznia 2021
18:30

Estonia 

24:21

 Bośnia i Hercegowina

Mesikäpa Hall, Põlva
Sędziowie: Łotwa Čerņavskis, Bogdanovs
(11:14)
raport
10 stycznia 2021
18:10

Niemcy 

34:20

 Austria

Lanxess Arena, Kolonia
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
(19:5)
raport
10 stycznia 2021
20:00

Bośnia i Hercegowina 

21:19

 Estonia

Kulturno-sportski centar, Bugojno
Sędziowie: Słowacja Backović, Palačković
(12:9)
raport
14 marca 2021
17:00

Bośnia i Hercegowina 

27:21

 Austria

Kulturno-sportski centar, Bugojno
Sędziowie: Słowacja Mandák, Rudinský
(11:10)
raport
29 kwietnia 2021
16:10

Bośnia i Hercegowina 

24:26

 Niemcy

Kulturno-sportski centar, Bugojno
Sędziowie: Chorwacja Jurinović, Mrvica
(15:15)
raport
29 kwietnia 2021
19:30

Estonia 

27:31

 Austria

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Szwecja Canbro, Kliko
(13:18)
raport
2 maja 2021
18:00

Niemcy 

35:20

 Estonia

Porsche-Arena, Stuttgart
Sędziowie: Szwajcaria Capoccia, Jucker
(17:10)
raport
2 maja 2021
18:00

Austria 

27:23

 Bośnia i Hercegowina

Raiffeisen Sportpark, Graz
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
(15:11)
raport

Grupa 3

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Rosja 6 4 2 0 171 156 +15 10
2.  Czechy 6 3 1 2 163 150 +13 7
3.  Ukraina 6 2 1 3 154 158 −4 5
4.  Wyspy Owcze 6 1 0 5 140 164 −24 2
5 listopada 2020
16:00

Ukraina 

27:27

 Rosja

Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Serbia Boričić, Marković
Widzów: 387
(13:16)
raport
7 listopada 2020
13:00

Rosja 

30:28

 Ukraina

Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Mołdawia Covalciuc, Covalciuc
Widzów: 373
(15:14)
raport
10 marca 2021
17:30

Ukraina 

25:21

 Wyspy Owcze

Pałac Sportu, Kijów
Sędziowie: Polska Leszczyński, Piechota
(15:13)
raport
10 marca 2021
19:30

Rosja 

28:27

 Czechy

Uniwiersalnyj sportiwnyj zał "Igrowoj", Moskwa
Sędziowie: Turcja Erdoğan, Özdeniz
Widzów: 350
(14:13)
raport
12 marca 2021
20:15

Czechy 

28:20

 Wyspy Owcze

Městská sportovní hala Vodova, Brno
Sędziowie: Serbia Sekulić, Jovandić
(14:8)
raport
14 marca 2021
18:00

Wyspy Owcze 

25:26

 Ukraina

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Dania Madsen, Mortensen
Widzów: 600
(11:16)
raport
14 marca 2021
20:15

Czechy 

27:27

 Rosja

Městská sportovní hala Vodova, Brno
Sędziowie: Słowenia Lah, Sok
(16:14)
raport
28 kwietnia 2021
18:00

Ukraina 

26:28

 Czechy

Palace of Sports "Yunost", Zaporoże
Sędziowie: Czarnogóra Pavićević, Ražnatović
Widzów: 50
(12:16)
raport
28 kwietnia 2021
19:30

Rosja 

31:24

 Wyspy Owcze

Pałac Sportu Dynamo, Moskwa
Sędziowie: Czarnogóra Ivanović, Vujisić
Widzów: 510
(16:10)
raport
30 kwietnia 2021
19:45

Wyspy Owcze 

27:26

 Czechy

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Wyspy Owcze Brimvik, Nolsoe
Widzów: 895
(11:12)
raport
2 maja 2021
17:00

Wyspy Owcze 

23:28

 Rosja

Høllin á Hálsi, Thorshavn
Sędziowie: Portugalia Martins, Martins
Widzów: 1 000
(11:12)
raport
2 maja 2021
18:00

Czechy 

27:22

 Ukraina

Městská sportovní hala Vodova, Brno
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
(14:11)
raport

Grupa 4

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Portugalia 6 5 0 1 185 158 +27 10
2.  Islandia 6 4 0 2 188 147 +41 8
3.  Litwa 6 2 0 4 159 189 −30 4
4.  Izrael 6 1 0 5 162 200 −38 2
4 listopada 2020
20:30

Portugalia 

31:22

 Izrael

Centro de Desportos e Congressos, Matosinhos
Sędziowie: Francja Carmaux, Mursch
(14:12)
raport
4 listopada 2020
20:45

Islandia 

36:20

 Litwa

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Dania Hansen, Madsen
(19:10)
raport
8 listopada 2020
15:00

Litwa 

26:34

 Portugalia

Siemens Arena, Wilno
Sędziowie: Łotwa Čerņavskis, Bogdanovs
(14:18)
raport
6 stycznia 2021
20:30

Portugalia 

26:24

 Islandia

Centro de Desportos e Congressos, Matosinhos
Sędziowie: Niemcy Baumgart, Wild
(14:11)
raport
10 stycznia 2021
17:00

Islandia 

32:23

 Portugalia

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Łotwa Līcis, Sondors
(12:13)
raport
14 marca 2021
16:00

Litwa 

31:28

 Izrael

Avia Solutions Group Arena, Wilno
Sędziowie: Słowacja Budzak, Zahradnik
(11:10)
raport
26 kwietnia 2021
21:00

Izrael 

34:28

 Litwa

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
Widzów: 700
(15:11)
raport
27 kwietnia 2021
20:30

Izrael 

20:30

 Islandia

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
Widzów: 500
(9:17)
raport
29 kwietnia 2021
19:00

Litwa 

29:27

 Islandia

Avia Solutions Group Arena, Wilno
Sędziowie: Białoruś Nabokau, Kulik
Widzów: 150
(13:9)
raport
29 kwietnia 2021
20:00

Izrael 

29:41

 Portugalia

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Ukraina Novikov, Rozhkov
Widzów: 600
(13:22)
raport
2 maja 2021
16:00

Islandia 

39:29

 Izrael

Íþróttamiðstöð Haukar, Hafnarfjörður
Sędziowie: Słowacja Cipov, Klus
(21:14)
raport
2 maja 2021
17:00

Portugalia 

30:25

 Litwa

Centro de Desportos e Congressos, Matosinhos
Sędziowie: Hiszpania Rosendo, Rodríguez
(11:12)
raport

Grupa 5

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Słowenia 6 4 1 1 188 152 +36 9
2.  Holandia 6 4 1 1 168 167 +1 9
3.  Polska 6 3 0 3 176 165 +11 6
4.  Turcja 6 0 0 6 144 192 −48 0
4 listopada 2020
20:00

Holandia 

27:26

 Turcja

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Szwecja Kliko, Canbro
(10:14)
raport
6 stycznia 2021
17:00

Turcja 

24:29

 Polska

Porsuk Spor Salonu, Eskişehir
Sędziowie: Rumunia Stark, Ștefan
(12:15)
raport
6 stycznia 2021
18:15

Holandia 

23:34

 Słowenia

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Islandia Pálsson, Elíasson
(15:14)
raport
9 stycznia 2021
20:00

Polska 

35:24

 Turcja

Orlen Arena, Płock
Sędziowie: Litwa Gatelis, Mažeika
(16:12)
raport
10 stycznia 2021
20:00

Słowenia 

27:27

 Holandia

Dvorana Zlatorog, Celje
Sędziowie: Słowacja Mandák, Rudinský
(15:13)
raport
9 marca 2021
20:10

Słowenia 

32:29

 Polska

Dvorana Zlatorog, Celje
Sędziowie: Austria Brkić, Jusufhodžić
(15:14)
raport
14 marca 2021
18:15

Polska 

26:27

 Holandia

Hala „Orbita”, Wrocław
Sędziowie: Niemcy Baumgart, Wild
(11:11)
raport
27 kwietnia 2021
19:00

Turcja 

22:30

 Słowenia

Porsuk Spor Salonu, Eskişehir
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Konjičanin, Konjičanin
Widzów: 70
(11:16)
raport
29 kwietnia 2021
19:00

Turcja 

24:32

 Holandia

Porsuk Spor Salonu, Eskişehir
Sędziowie: Chorwacja Cindrić, Gonzurek
Widzów: 50
(12:15)
raport
29 kwietnia 2021
20:00

Polska 

27:26

 Słowenia

Stegu Arena, Opole
Sędziowie: Słowacja Baďura, Ondogrecula
(12:10)
raport
2 maja 2021
18:00

Słowenia 

39:24

 Turcja

Dvorana Zlatorog, Celje
Sędziowie: Rumunia Pirvu, Potirniche
(19:11)
raport
2 maja 2021
18:00

Holandia 

32:30

 Polska

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Hiszpania Marín, García
(17:16)
raport

Grupa 6

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Norwegia 6 5 0 1 192 132 +60 10
2.  Białoruś 6 5 0 1 190 168 +22 10
3.  Włochy 6 1 0 5 160 193 −33 2
4.  Łotwa 6 1 0 5 141 190 −49 2
8 listopada 2020
18:00

Włochy 

24:39

 Norwegia

Palasport Giovanni Paolo II, Pescara
Sędziowie: Cypr Panayides, Andreou
(7:17)
raport
5 stycznia 2021
15:30

Białoruś 

33:25

 Norwegia

Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Polska Leszczyński, Piechota
Widzów: 1 250
(17:10)
raport
7 stycznia 2021
20:30

Włochy 

28:17

 Łotwa

Palazzetto dello Sport Santa Filomena, Chieti
Sędziowie: Francja Bounouara, Sami
(13:8)
raport
8 stycznia 2021
18:15

Norwegia 

27:19

 Białoruś

Nadderud Arena, Bekkestua
Sędziowie: Dania Mortensen, Kirkholm
(11:10)
raport
10 stycznia 2021
14:10

Łotwa 

31:29

 Włochy

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Litwa Grigalionis, Šniurevičius
(17:14)
raport
10 marca 2021
18:00

Białoruś 

37:32

 Włochy

Dworiec sporta „Uruczje”, Mińsk
Sędziowie: Mołdawia Covalciuc, Covalciuc
Widzów: 650
(18:14)
raport
13 marca 2021
15:10

Łotwa 

27:39

 Białoruś

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Serbia Pandžić, Mošorinski
(15:20)
raport
28 kwietnia 2021
19:40

Łotwa 

23:28

 Norwegia

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Polska Jerlecki, Łabuń
(13:14)
raport
29 kwietnia 2021
19:00

Włochy 

31:32

 Białoruś

Palazzetto dello Sport Santa Filomena, Chieti
Sędziowie: Grecja Tzaferopoulos, Bethmann
(16:16)
raport
29 kwietnia 2021
19:15

Norwegia 

36:17

 Łotwa

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Polska Jerlecki, Łabuń
(17:11)
raport
2 maja 2021
19:00

Białoruś 

30:26

 Łotwa

Cziżowka-Ariena, Mińsk
Sędziowie: Estonia Kull, Tint
Widzów: 550
(10:13)
raport
2 maja 2021
19:00

Norwegia 

37:16

 Włochy

Vidzemes olimpiskais centrs, Valmiera
Sędziowie: Turcja Erdoğan, Özdeniz
(23:9)
raport

Grupa 7

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Dania 6 5 0 1 213 155 +58 10
2.  Macedonia Północna 6 5 0 1 168 163 +5 10
3.  Szwajcaria 6 2 0 4 170 164 +6 4
4.  Finlandia 6 0 0 6 141 210 −69 0
4 listopada 2020
20:00

Macedonia Północna 

33:24

 Finlandia

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Rosja Pavliukov, Ershov
(16:10)
raport
5 listopada 2020
20:00

Dania 

31:26

 Szwajcaria

Ceres Arena, Aarhus
Sędziowie: Rumunia Stark, Ștefan
Widzów: 344
(14:8)
raport
7 listopada 2020
16:00

Finlandia 

22:40

 Dania

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Szwecja Smailagic, Smailagic
(11:19)
raport
7 listopada 2020
18:30

Szwajcaria 

23:25

 Macedonia Północna

BBC Arena, Szafuza
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 50
(10:10)
raport
11 marca 2021
18:00

Finlandia 

19:32

 Szwajcaria

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Łotwa Līcis, Sondors
(8:15)
raport
11 marca 2021
20:00

Macedonia Północna 

33:29

 Dania

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
(17:13)
raport
14 marca 2021
14:00

Szwajcaria 

32:30

 Finlandia

BBC Arena, Szafuza
Sędziowie: Portugalia Martins, Martins
(18:16)
raport
14 marca 2021
16:00

Dania 

37:21

 Macedonia Północna

Jutlander Bank Arena, Aalborg
Sędziowie: Węgry Horváth, Marton
(17:10)
raport
28 kwietnia 2021
18:00

Finlandia 

22:27

 Macedonia Północna

Cocks Areena, Riihimäki
Sędziowie: Francja Bounouara, Sami
(14:12)
raport
28 kwietnia 2021
18:30

Szwajcaria 

29:30

 Dania

Axa-Arena, Winterthur
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 50
(17:14)
raport
2 maja 2021
18:00

Dania 

46:24

 Finlandia

Ceres Arena, Aarhus
Sędziowie: Holandia Geraets, Geraets
(24:11)
raport
2 maja 2021
18:00

Macedonia Północna 

29:28

 Szwajcaria

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Słowenia Lah, Sok
(16:16)
raport

Grupa 8

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Szwecja 6 6 0 0 194 131 +63 12
2.  Czarnogóra 6 3 0 3 155 163 −8 6
3.  Kosowo 6 1 1 4 132 176 −44 3
4.  Rumunia 6 1 1 4 156 167 −11 3
4 listopada 2020
20:30

Czarnogóra 

32:25

 Kosowo

Bemax Arena, Podgorica
Sędziowie: Bułgaria Yovchev, Yonchev
(16:14)
raport
5 listopada 2020
18:10

Szwecja 

33:30

 Rumunia

Partille Arena, Partille
Sędziowie: Portugalia Caçador, Nicolau
(20:12)
raport
8 listopada 2020
17:00

Kosowo 

16:30

 Szwecja

Pałac Młodzieży i Sportu, Prisztina
Sędziowie: Macedonia Północna Nachevski, Bozhinovski
(10:15)
raport
8 listopada 2020
17:25

Rumunia 

36:27

 Czarnogóra

Sala Sporturilor Lascăr Pană, Baia Mare
Sędziowie: Węgry Horváth, Marton
(16:13)
raport
9 marca 2021
18:05

Szwecja 

27:24

 Czarnogóra

Sparbanken Skåne Arena, Lund
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
(15:13)
raport
10 marca 2021
19:30

Kosowo 

23:23

 Rumunia

Pałac Młodzieży i Sportu, Prisztina
Sędziowie: Bułgaria Doychinov, Goretsov
(9:14)
raport
14 marca 2021
18:00

Rumunia 

25:30

 Kosowo

Sala Polivalentă, Bukareszt
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Jović, Arnautović
(12:16)
raport
28 kwietnia 2021
18:00

Rumunia 

23:31

 Szwecja

Sala Sporturilor "Transilvania", Sybin
Sędziowie: Serbia Boričić, Marković
(7:14)
raport
28 kwietnia 2021
19:30

Kosowo 

22:27

 Czarnogóra

Pałac Młodzieży i Sportu, Prisztina
Sędziowie: Szwajcaria Brunner, Salah
(10:13)
raport
30 kwietnia 2021
18:00

Czarnogóra 

22:34

 Szwecja

Bemax Arena, Podgorica
Sędziowie: Słowacja Mandák, Rudinský
(15:19)
raport
2 maja 2021
18:00

Szwecja 

39:16

 Kosowo

Estrad Alingsås, Alingsås
Sędziowie: Luksemburg Rauchs, Linster
(22:8)
raport
2 maja 2021
18:00

Czarnogóra 

23:19

 Rumunia

Bemax Arena, Podgorica
Sędziowie: Austria Brkic, Jusufhodzic
(9:9)
raport


Ranking drużyn z trzecich miejsc

Cztery zespoły spośród tych, które zajęły w swoich grupach trzecie miejsca, awansowały do Mistrzostw Europy 2022. O kolejności decydowała liczba zdobytych punktów (a w przypadku tej samej liczby kolejnymi kryteriami był bilans bramkowy, a następnie większa liczba bramek zdobytych) wyłączając mecze z ostatnią drużyną w tabeli[36].

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + +/−
1.  Bośnia i Hercegowina 4 1 0 3 95 99 −4 2
2.  Polska 4 1 0 3 112 117 −5 2
3.  Litwa 4 1 0 3 100 127 −27 2
4.  Ukraina 4 0 1 3 103 112 −9 1
5.  Szwajcaria 4 0 0 4 106 115 −9 0
6.  Grecja 4 0 0 4 107 144 −37 0
7.  Włochy 4 0 0 4 103 145 −42 0
8.  Kosowo 4 0 0 4 79 128 −49 0

Przypisy

  1. EHF Congress final day round-up (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-07-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-20)].
  2. EHF Competitions Commission (Meeting no. 05 of the period 2016 – 2020) (ang.). handball.no. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-28)].
  3. EHF Executive Committee meets in Glasgow ahead of EHF Congress (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-20)].
  4. a b c d e Explained: Pathway to Men’s World Championship 2021 and Men’s EHF EURO 2022 Qualifiers (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-22)].
  5. "EHF EURO 2022 is a must for us" (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-14)].
  6. Georgia power past hosts Malta, as Luxembourg set up clash against Bulgaria (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-21)].
  7. Luxembourg claim important win, while Cyprus and Georgia battle for first place (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-14)].
  8. Luxembourg and Cyprus progress in EHF EURO 2022 Qualifiers (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-21)].
  9. First stage of EHF EURO 2022 qualification complete (ang.). ihf.info. [dostęp 2019-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-20)].
  10. Phase 1 draw for Men’s EHF EURO 2022 Qualifiers takes place on 28 September (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-02)].
  11. EHF MEN'S NATIONAL TEAM RANKING (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2018-04-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-27)].
  12. Phase 1 qualifiers for Men's EHF EURO 2022 drawn in Vienna (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-10-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-09-28)].
  13. Georgia win first Emerging Nations title (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2019-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-24)].
  14. Georgia Power To First Emerging Nations Trophy (ang.). ihf.info. [dostęp 2019-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-05)].
  15. Double draw on the cards for World Championship and EHF EURO Qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)].
  16. 15 nations discover EHF EURO and World Championship Qualification fate (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-25)].
  17. Six teams fight for three EHF EURO 2022 qualification stage spots (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-15)].
  18. Two tight matches and a giant victory for the ‘Red Wolves’ (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)].
  19. Finland, Belgium and Estonia proceed to the next stage (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-20)].
  20. THREE TEAMS REACH FINAL EHF EURO 2022 QUALIFICATION STAGE (ang.). ihf.info. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-21)].
  21. a b All you need to know about the Men’s EHF EURO 2022 qualifiers draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-06-16)].
  22. Road set to Men’s EHF EURO 2022 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2020-01-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-26)].
  23. EHF Executive Committee gathers via video conference (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-05-05)].
  24. Draw procedure for EHF EURO 2022 Qualification released (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-06-03)].
  25. DRAW PROCEDURE QUALIFIERS (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-06-03)].
  26. Qualifiers draw complete for Men’s EHF EURO 2022 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-06-16)].
  27. MEN’S EHF EURO 2022 QUALIFIERS TO START AS PLANNED (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-01)].
  28. EHF EURO 2022 QUALIFIERS AND EHF EURO CUP SCHEDULE UPDATES - 2 NOVEMBER (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-02)].
  29. WORLD CHAMPIONS AMONG HEADLINERS AS EHF EURO 2022 QUALIFICATION STARTS (ang.). ihf.info. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-05)].
  30. PLAYING DATES FOR EHF EURO 2022 QUALIFIERS UPDATED (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-12-21)].
  31. PLAYING DATES FOR EHF EURO 2022 QUALIFIERS - 9 JANUARY UPDATES (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-01-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-01-15)].
  32. EHF Competitions Commission (Meeting no. 15 of the period 2016 – 2021) (ang.). handball.no. [dostęp 2021-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-14)].
  33. MEN’S EHF EURO 2022 QUALIFIERS – SCHEDULE UPDATES (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-26)].
  34. MEN’S EHF EURO 2022 QUALIFIERS SCHEDULE SET (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-16)].
  35. BELGIUM WITHDRAW FROM EHF EURO 2022 QUALIFIERS (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-08)].
  36. MEN’S EHF EURO QUALIFIERS REGULATIONS (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2021-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-09-14)].

Search stories